Urny

Urny

Wyświetlanie 1–36 z 772 wyników

Urny pogrzebowe

Urny pogrzebowe umożliwiają pochówek zmarłego, jeżeli rodzina decyduje się na kremacje zwłok. Oferujemy wysokiej jakości urny na prochy, wykonane z różnorodnych materiałów. W naszej ofercie znajdują się urny pogrzebowe drewniane, kamienne, metalowe, ceramiczne, artystyczne, urny ekologiczne oraz urny dla zwierząt. Decydując się na urny pogrzebowe w naszym sklepie, mogą Państwo wybierać spośród ciekawych wzorów i kształtów, podkreślając indywidualny charakter ceremonii i upodobania zmarłego.
Rodzaje dostępnych urn:

– urny drewniane są to bardzo trwałe i ciężkie urny na prochy. Mogą być matowe lub występować w połysku. Najczęściej urny drewniane wykonane są z dębu, buku lub sosny.
– urny kamienne wykonane z granitu, skały lub marmuru charakteryzują się piękną kolorystyką i elegancją. Są bardzo ciężkie i wytrzymałe.
– urny metalowe są lżejsze od pozostałych. Wyróżniają się możliwością wyboru różnorodnych barw, są trwałe i stosunkowo tanie.
– urny kompozytowe mogą imitować praktycznie każdy materiał. Trwałe, stosunkowo tanie urny pogrzebowe.
– urny ceramiczne to urny na prochy wykonane z wypalanej gliny. Umożliwiają wykonanie wymyślnych kształtów.
– urny ekologiczne wykonywane są z materiałów biodegradowalnych.
– urny pogrzebowe artystyczne to świetny pomysł na uhonorowanie zmarłego w wyjątkowy sposób. To urny, które się wyróżniają, mając niebanalny kształt i kolor, np. przypominający piłkę nożną.
– urny na prochy dla zwierząt to doskonałe rozwiązanie, żeby należycie pożegnać najlepszego przyjaciela. W Polsce jest już wiele cmentarzy dla zwierząt, gdzie możemy dokonać pochówku.

Ponadto w naszej ofercie znajdują się także urny pogrzebowe metalowe odlewane, nierdzewne oraz urny Tom’s Art.

Najpopularniejsze urny na prochy to te, przypominające wazy, dzbany oraz puchary. Oferujemy również klasyczne urny pogrzebowe w formie prostopadłościanu i walca. Obecnie istnieje również wiele niestandardowych rozwiązań, które w bezpośredni sposób pozwalają na nawiązanie do zainteresowań, zawodu lub hobby zmarłego. Decydując się na artystyczne urny pogrzebowe, można wybierać spośród wielu wzorów i kolorów, wybierając np. urny w kształcie małej trumienki, urny w kształcie piłki nożnej, czy te, które przypominają wręcz pomniki znanych postaci.

Czym kierować się wybierając urny pogrzebowe?

Wybierając urny pogrzebowe na prochy, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ich wielkość. Najpopularniejsze są te 4-5 l, ale w naszej ofercie mogą Państwo znaleźć również urny 3L, przeznaczone na pochówek dzieci. Ważna jest tutaj nisza kolumbaryjna i to, aby w przyszłości zmieściły się w niej dwie urny. Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem jest wola zmarłego. Jeżeli zmarła osoba wyraziła jasne intencje co do swojego pochówku, warto je uszanować. Ponadto należy wziąć pod uwagę ciężar urny, jeżeli zamierzamy nieść ją z kościoła na miejsce pochówku. Estetyczna, elegancka urna to ostatni dar, jaki możemy podarować zmarłym. Jeżeli mamy możliwość, warto podkreślić, jaką osobą był zmarły, wybierając oryginalne urny artystyczne.

icon1
10 lat doświadczenia
icon2

Darmowa dostawa
powyżej 500 zł

icon3

Gwarancja
do 5 lat

icon4

Profesjonalna
obsługa sprzedaży